چارت (Chart) کردن داده های زمانمند در نرم افزار ArcGIS

همیشه نمی توان با نگاه به جدول توصیفات و حتی نمایش با استفاده از Playback Manager الگوی داده را مشخص کرد. با استفاده از چارت هایی مانند Tracking Analyst Data Clock می توان الگوی داده ی زمانمند را مشخص کرد.

  • Data Clock Chart

جادوگر Tracking Analyst Data Clock یک چارت دایروی ایجاد می کند که حاصل تقاطع خطوط هم مرکز با خطوطی است که از مرکز خطوط هم مرکز می گذرند ( مانند میله های چرخ یا wedges ) و سلول ها نمایشگر واحد های زمانی مطلوب است.

22

برخلاف سایر انواع چارت ها در اینجا امکان اصلاح روش خلاصه گیری داده قبل از نمایش آن با استفاده از summary method وجود دارد و در نتیجه انعطاف پذیری تعامل با داده ها افزایش می یابد. می توان تعداد کلاس ها، رنگ های مورد استفاده و نمایش و قرارگیری legend را نیز مشخص کرد. برای این منظور .mxd را باز کرده و داده زمانمند را سمبل دهی می کنیم. مسیر Tracking Analyst toolbar> tracking Analyst menu> Data Clock > Create را طی می کنیم. لایه زمانمند مربوطه را انتخاب می کنیم. summary method (مانند دوایر هم مرکز و wedge ساعتگرد و…) را نیز انتخاب می کنیم. تعداد کلاس های legend و رنج رنگ را مشخص کرده و روی Finish کلیک می کنیم.

23

24

برای track کردن (edit , rename , remove) چندین data clock chart از Data Clock Manager استفاده می کنیم. برای اصلاح یک data clock ، فایل .mxd را باز می کنیم و داده ی زمانمند مربوطه را اضافه کرده و سمبل دهی می کنیم. مسیر tracking Analyst > Data Clock > Manager را طی می کنیم. Data clock مربوطه را انتخاب و open می کنیم.

25

روی هر نقطه از پنجره ی چارت کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کرده و تنظیمات فونت لیبل data click را تغییر می دهیم.

26

در تب Appearance ، title چارت ، رنگ ها و کلاس های legend و محل و نمایش legend را تنظیم می کنیم.

27

در تب Data روش charting را تغییر می دهیم. OK می کنیم تا تغییرات چارت بهنگام شود.

28

ترتیبی که سایت تخصصی جی.آی.اس برای مطالعه سری اکستنشن Tracking Analyst پیشنهاد می کند:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *