نصب و راه اندازی ArcSDE 10 بر روی SQL Server – بخش اول

1- نصب SQL Server:

برای اینکه بتوانیم ARCSDE 10 را بر روی SQL Server 2005 – یا هر نسخه دیگر از آن – نصب کنیم هنگام نصب SQL باید مواردی را رعایت کنیم . به همین دلیل ابتدا نصب SQL را مورد بررسی قرار می دهیم تا در همگام نصب ARCSDE با مشکلی مواجه نشویم.

در صورتی که بخواهیم SQL را بر روی ویندوزی غیر از Windows server نصب کنیم باید نسخه Developer ان را استفاده نماییم. البته نصب تمامی نسخه ها به همین صورت خواهد بود.

با اجرای Setup مربوط به SQL 2005 مراحل زیر را به ترتیب پیش خواهیم رفت:

01

با تایید لایسنس نصب را ادامه می دهیم :

02

در صورتی که IIS بر روی ویندوز شما نصب نباشد یک Warning در این مورد نمایش می دهد که البته چون فعلا با عملیات مربوط به WEB سر و کار نداریم میتوانیم بدون توجه به این پیغام نصب را ادامه دهیم.

03

در ادامه نصب برای استفاده از تمام امکانات SQL چک باکس های نمایش داده شده را انتخاب می کنیم و نصب را ادامه می دهیم.

04

حال اگر بخواهیم برای SQL Server خود نام خاصی را تعریف کنیم در پنجره مربوط به Instance Name گزینه Named Instance را انتخاب کرده و نام دلخواه را وارد می نماییم.فقط توجه داشته باشید که این نام بسیار مهم بوده و هنگام نصب ARCSDE و استفاده از آن در محیط ArcCatalog مورد نیاز خواهد بود. ما در این قسمت به گزینه Default ادامه می دهیم.

05

در ادامه به تعریف نحوه اتصال کاربر به SQL Server می رسیم. با توجه به شکل زیر گزینه Local System را انتخاب می نماییم.توجه داشته باشید که چک باکس SQL Server Agent هم انتخاب شده باشد.

06

در صفحه بعد انتخاب می کنیم که با کاربر خود ویندوز با پایگاه داده ها ارتباط برقرار کنیم یا با کاربر sa مربوط به SQL ؛ که ما گزینه Mixed Mode را برای دسترسی هر دو نوع کاربر انتخاب کرده و برای sa کلمه عبور تعریف می کنیم و آنرا تایید می نماییم.

07

مساله بسیار مهم در نصب SQL Server برای امکان ارتباط با ARCSDE انتخاب صحیح Collection Settings می باشد که رفتار و نحوه مرتب سازی SQL را در بر می گیرد. در این قسمت حتما مطابق شکل زیر از لیست SQL Collections گزینه مشخص شده را انتخاب نمایید: Dictionary order, case-insensitive , for use with the 1256 (Arabic) Character Set

08

سپس گزینه Install را زده و منتظر پایان نصب می مانیم.

09

10

نویسنده: سید سعید شریفی اسکویی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *