نصب و راه اندازی ArcSDE 10 بر روی SQL Server – بخش سوم

2- نصب ArcSDE 10 به همراه لایسنس :

با اجرای فایل ESRI.exe از داخل DVD مراحل نصب را آغاز می کنیم. نصب ArcSDE بسیار آسان و مشابه نصب نرم افزار های ساده است و مساله مهم در نصب این نرم افزار مرحله بعد از نصب و ثبت لایسنس می باشد.

در پنجره اولیه ، بسته به نوع پایگاه داده ای که بر روی سیستم نصب شده ، گزینه مربوطه را انتخاب می نماییم. با توجه به اینکه مطلب حاضر برای نصب بر روی SQL Server تهیه شده و نوع SQL نصب شده بر روی این سیستم 32 بیتی است گزینه 32-bit-Setup را انتخاب می نماییم.

16

اگر بخواهیم نرم افزار به مسیری غیر از مسیر پیش فرض نصب شود از پنجره زیر می توانیم آنرا تغییر دهیم. البته در صورتی که در درایو C فضای کافی وجود دارد بهتر است به صورت پیش فرض ادامه دهیم.

17

مراحل نصب را تا پایان ادامه می دهیم.

18

پس از زدن کلید Finish مرحله تنظیمات ArcSDE برای ارتباط با SQL و تایید لایسنس آغاز می شود . بهتر است با گزینه Complete برای نصب کامل ادامه دهیم

19

20

در ادامه با انتخاب SDE Schema مراحل نصب را پی می گیریم :21

صفحه بعدی مربوط به برقراری ارتباط با SQL Server می باشد. اگر هنگام نصب SQL برای آن یک Instance Name انتخاب کرده باشیم و یا بخواهیم به SQL Server ای غیر از سیستم حاضر – برای مثال یک سرور در شبکه – وصل شویم ، در قسمت SQL Server Instance Name آنرا وارد می کنیم و در غیر اینصورت بدون تغییر باقی می گذاریم تا نام کامپیوتر حاضر را به عنوان سرور SQL برای خود برگزیند.

در قسمت مربوط به نام کاربر و کلمه عبور نیز پس از انتخاب گزینه SQL Server Authentication برای نام کاربری sa و برای کلمه عبور همان رمزی را که موقع نصب SQL برای sa تعیین کرده ایم را وارد می کنیم.

22

اینک به قسمت ایجاد ژئو دیتابیس میرسیم. SDE user password کلمه عبور مربوط به کاربر sde است که داخل SQL ایجاد نمودیم. در Database Name برای ژئودیتابیسی که میخواهیم ایجاد شود یک نام دلخواه تعریف می کنیم . در قسمت پایین مسیر ایجاد پایگاه داده به همراه مسیر لاگ فایل آنرا می خواهد که برای امنیت بیشتر پایگاه داده بهتر است در درایوی غیر از درایو نصب ویندوز پوشه ای ایجاد نموده و در این قسمت آن پوشه را انتخاب کنیم.

23

صفحه ArcSDE Configuration files را بدون تغییر تایید کرده و در صفحه بعد کلمه عبور کاربر sde را مجدداَ وارد می کنیم و نصب را ادامه می دهیم.

24

25

در ادامه شروع به authorization نرم افزار می رسیم صفحه نخست را تایید می کنیم.

26

صفحه Authorize Option را به ترتیبی که در شکل زیر مشخص شده تایید می کنیم.

27

فایل Crk of SaDaE.ecp – که فایل کرک نرم افزار است و به همراه نرم افزار های ArcSDE 10 و دو نسخه Enterprise (مخصوص ویندوز سرور) و Developer (مخصوص ویندوز های غیر سرور) برای SQL Server 2005 در DVD همراه این پکیج قرار دارد – را انتخاب کرده و مراحل نصب را ادامه می دهیم.

28

در پنجره فوق لیست لایسنس های تایید شده نمایش داده می شود که با تایید آن نصب را ادامه می دهیم.

29

اطلاعات خواسته شده در صفحه فوق ( که غیر از کلمه عبور کاربر sde بقیه اتوماتیک پر شده اند ) را تکمیل و تایید می کنیم تا پیغامی مبنی بر اینکه « آیا مایلید سرویس esri_sde فعال شود » نمایش داده شود. آنرا تایید کرده و به پنجره نهایی نصب می رسیم.

30

کلید Finish را برای اتمام کار نصب کلیک می کنیم.

نویسنده: سید سعید شریفی اسکویی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *