نحوه نصب پایگاه داده مکانی Oracle 11g

پس از اجرای فایل Setup.exe پنجره ذیل باز می شود. البته در این صفحه درخواست می شود تا روش نصب مورد نظر را انتخاب کنیم.

01

پس از انتخاب روش نصب و کلیک بر روی دکمه Install ، نصیب پایگاه داده آغاز می شود. البته قابل ذکر است که در قسمت Oracle Base Location بایستی نام پوشه موردنظر را متفاوت با آنچه که به عنوان پیش فرض مشخص شده بدهیم وگرنه پیغام خطایی به شکل زیر در انتهای نصب می دهد.

02

03

سپس پنجره ای باز می شود که نتایج بررسی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم جهت نصب پایگاه داده را نمایش می دهد.

04

پس کلیک کردن روی دکمه Next پنجره Configuration Manager Registration باز می شود که باز با کلیک کردن روی دکمه Next صفحه نمایش خلاصه انتخابهای ما باز می شود که در صورت صحیح بودن می توان دکمه Install را کلیک کنیم.

05

06

در پنجره باز شده روند نصب نمایش داده می شود.

07

پس از اتمام نصب پنجره Configuration Assistants باز می شود. در این پنجره وضعیت نصب Oracle Net Configuration Assistant و Oracle Database Configuration Assistant نشان داده می شود که یا در حال نصب (In progress)، یا منتظر برای نصب (pending) و یا عدم موفقیت در نصب (fail) است.

09

پس از اتمام مرحله نصب Database Configuration Assistant پنجره ای باز می شود که اطلاعات پایگاه داده ایجاد شده را نمایش داده که با کلیک کردن بر روی دکمه Password management و باز شدن صفحه ای می توان Passwordهای جدیدی را برای Usernameهای پایگاه داده تعریف کرد یا در همان حالت default باقی گذاشت.

08

10

پس کلیک کردن دکمه OK نصب برنامه به اتمام می رسد که پیشنهاد می گردد کامپیوترخود را Restart کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *